Jak czyścić białe obuwie ?

Jak czyścić białe obuwie?

Ostatni sezon udowodnił, że białe buty wracają do łask. Należy jednak pamiętać, że decydując się na zakup białego obuwia możesz napotkać trudności w ich czyszczeniu. Istnieje kilka sposobów by nasze buty nie utraciły walorów wizualnych. Dlatego ten artykuł poświęcimy na temat tego jak wyczyścić białe obuwie.

Czyszczenie białych butów-sposoby!

Wiele z Was przed zakupem obuwia zastanawia się czy białe obuwie jest odpowiednie. Jak dbać, żeby zawsze wyglądały estetycznie? Nic prostszego. W utrzymaniu czystych butów pomogą Ci produkty, które znajdziesz w swoim domu.

plasticsfree/instagram.com

SODA OCZYSZCZONA

Najpopularniejszym sposobem w czyszczeniu butów jest wykorzystanie sody oczyszczonej. W roztworze z 2-3 łyżeczek wymieszanych z wodą zmocz ściereczkę i delikatnie przetrzyj obuwie do uzyskania zamierzonego efektu. Jest to dobry sposób na czyszczenie obuwia wykonanego z materiału. 

SOK Z CYTRYNY

Kolejnym sprawdzonym sposobem jest sok z cytryny. Sok (2-3 łyżeczki) należy połączyć z wodą. W roztworze należy zamoczyć ściereczkę i wytrwale pocieraj obuwie. Dodatkowym atutem jest uzyskany zapach, ponieważ sok z cytryny eliminuje nieprzyjemny zapach.

OCET

Jak w poprzednich przypadkach proces czyszczenia jest podobny. Należy łyżeczkę octu nalać na zwilżoną ściereczkę i przetrzeć białe obuwie. Po wykonaniu czynności należy dodatkowo przepłukać wodą. Produkt ten sprawdzi się przy obuwiu skórzanym i zamszu.

PŁYN DO MYCIA NACZYŃ

Równie skutecznym środkiem do czyszczenia białego obuwia jest płyn do mycia naczyń. Do naczynia z ciepłą wodą dodaj 2-3 krople płynu. Zamocz ściereczkę w roztworze, a następnie czyść obuwie aż do skutku.

W czyszczeniu białych butów pomogą również profesjonalne preparaty. Są to środki docelowo przeznaczone do tego typu obuwia.

Uwaga!

W powyższym artykule opisane sposoby czyszczenia obuwia zostały przeprowadzone na własnym obuwiu. Jednak jest możliwość, że ww. sposoby mogą nie zadziałać. Za zastosowanie ich na własnym obuwiu bierzesz odpowiedzialność na siebie i nie stanowi to podstawy do reklamacji.

 

Zapisz się do Newslettera